ČASTÉ DOTAZY K INFORMAČNÍMU SYSTÉMU

 

Funguje ještě informační systém "ORGMAN" ?

Ukončení provozu informačního systému se nechystá, probíhá pouze postupná restrukturalizace za účelem zkvalitnění služeb.

Adresy @orgman.cz i @skolyjm.cz jsou stále funkční.a pošta do nich nadále chodí i když nejsou vybírány. Změnil se jen přístup (viz zřízení sběrné schránky). Po dokončení restrukturalizace počátkem února 2018 zaniknou adresy @okr.orgman.cz, které mají za „zavináčem“ označení okresu.

Lze stahovat el. poštu i prostřednictvím webového prohlížeče ?

Zprávy doručené do mailových schránek @orgman.cz je nově možné číst a přeposílat přes webové prohlížeče (jako na "Seznamu") prostřednictvím sběrné schránky @skolyjm.cz. Sběrná schránka má vlastní datové úložiště vč. kalendáře a databáze kontaktů. Funguje IMAP i POP3 - nastavení viz www.orgman.info/podpora. Ti, kteří tak ještě neučinili, mohou o zřízení sběrné schránky požádat na adrese podpora@orgman.info. Po aktivaci sběrné schránky do ní budou přesměrovány všechny zprávy doručované na adresu @orgman.cz a v případě potřeby si můžete sami nastavit přeposílání na jiné adresy. Podobně lze zřídit i schránky s adresami @ic1.cz, @ic1.cz nebo @orgman.info a všechny tyto schránky již lze obsluhovat i prostřednictvím webového prohlížeče.

Jaká je kapacita mailových schránek a co stojí jejich provoz ?

Kapacita schránky s adresou @orgman je omezena na 500 MB. V případě, že objem dat překročí tento limit, jsou starší správy automaticky mazány. Důvodem tohoto opatření je snaha předejít situacím, kdy uživatelé nechávají na serveru i stažené zprávy, jejich mailový klient není schopen větší množství zpráv zpracovat a zablokuje příjem pošty.

Kapacita schránek s adresami @skolyjm.cz, @orgman.info, @1ic.cz a @ic1.cz je 1 GB. Po překročení této kapacity může dojít k zablokování schránky, proto doporučujeme nenechávat ve schránce starou poštu. Z "koše" jsou automaticky mazány zprávy starší 30 dnů.

Provoz schránek @orgman.cz i @skolyjm.cz je pro školy zdarma. Pokud dojde ke zpoplatnění některých služeb, stane se tak nejdříve v roce 2018 a základní měsíční poplatek zahrnující provoz obou schránek i uživatelskou podporu bude v řádu desetikorun.

Jak funguje hromadná distribuce el. pošty ?

Distribuční systém el. pošty zůstává funkční součástí informačního systému "ORGMAN". Podstatou systému je, že mail doručený na příslušnou adresu se automaticky hromadně rozešle vybraným skupinám adresátů zahrnutým do distribuční databáze a služeb lze využít na požádání. Antispamová ochrana neblokuje odesilatele kteří distribuční systém užívají nebo užívali a kr-jihomoravsky.cz, jmskoly.cz, sssbrno.cz i luzamky.cz zůstávají na "Whitelistu". Když někomu pošta z těchto adres do schránky *@orgman.cz nebo *@skolyjm.cz nedorazí, ověřte si funkčnost schránky zasláním testovacího mailu. Pokud testovací mail dorazí, obraťte se s žádostí o řešení problému nedoručené pošty na přísl. odesílatele.

Rozdíl mezi distribučními systémy "ORGMAN" na doméně skolyjm.cz a Školským portálem JmK na doméně jmskoly.cz je mj. v tom, že prostřednictvím distribučního systému "ORGMAN" lze přímo poslat informace i na dříve samostatné MŠ a NZŠ. Katalog Školského portálu JmK na www.jmskoly,cz zahrnuje pouze právní subjekty a na adresy v něm uvedené je rozesílána úřední pošta z JmK. V databázi na adresách orgman.cz a skolyjm.cz proto nemusí být stejné adresy jako na portálu jmskoly.cz.

Školám doporučujeme zkontrolovat jakou kontaktní adresu mají uvedenou na portálu www.jmskoly.cz, protože "úřední pošta" je nyní hromadně rozesílána na adresy registrované na tomto portálu. Připomínáme, že po restrukturalizaci zůstanou funkční jen nově registrované adresy, které za „zavináčem“ nebudou mít značku okresu. V databázi www.orgman.info/skoly již byly příslušné adresy automaticky zkráceny nebo nahrazeny adresou @skolyjm.cz.

 

 1.info Praha Vranov Znojmo Služby Podpora Školství Kontakty Odkazy 

Aktualizováno 07.01.2018  Responzivní web přístupný pro mobilní telefony a zrakově postižené dle vyhl. č. 64/2008 Sb.  ©